Nagu uue aasta alguses öeldakse, siis uuel aastal uue hooga. Nii tõi uus aasta ka Helesinisesse rühma uued tuuled vahvate tegemistega. 

Helesinisesse rühma sisse astudes, leiab ukse kõrvalt seina pealt ühe helesinise majakese, kus elavad kõik meie rühma lapsed. Igaühel on majakeses oma puidust võtmeke. Võtmekestel on kaks poolt - ühel pool on pilt lapse portreest oma lemmikkaisukaga ja teisel pool on lapse nimi. Hommikul saabudes keerab laps oma ukse lahti ehk keerab võtmekesel näo poole väljapoole ja kui õhtul lahkub, keerab ukse kinni ehk võtmekesel jääb väljapoole lapse nimi. Sellise harjumuse tekitamisel oleme mõelnud just ka tulevikule, kus laps oma kooliteel koduvõtmeid hästi hoiaks ning peaks meeles, et tuppa astudes tuleb uks võtmega lukust lahti keerata ja toast väljudes tuleb uks võtmega kinni keerata :) 

Hommikul tulles märkab ka laps, kes on juba sõpradest kohal kui keerab oma võtmepoolt. Samas, kui laps unustab võtmekese hommikul või õhtul keeramast, siis pole sellest üldse hullu, sest sõbrad on selleks, et aidata :) Võtmekesed on samuti ka õpetajatel ja õpetaja abil. Majake loob rühmas ka lisaks ühtekuuluvustunnet. 

                                                    

Lisaks oleme võtnud kasutusele rühmas ka ussikaardid. Kindlasti mõtlete, et mis need on ja miks neil selline nimi on.
Ussikaardid on väärtustepõhised kaardid, mis on seotud rühmareeglitega ja annavad edasi laste hoolivust, tähelepanelikkust, headust, sõbralikkust ja muud sellist. Terve päeva jooksul märgatud käitumine, nii õppetegevuses, kui ka sellisel viisil, kus laps võib märgata teist last ja tema positiivset käitumist. Sellisel juhul saab ta ka sõpra aidata ning saada ka endale ja sõbrale ussikaart. Ussikaardile kirjutame esimesena lapse nime ja siis mille eest ussikaart väljastatud on ning alla kirjutame õpetaja nime ning kuupäeva ja aasta. Ussikaarti ei pea igapäev saama, sest see ei ole võistluskaart. Laps saab oma ussikaardid kätte kevadel. 

Aga miks on ussikaartidel just selline nimi? Need on taaskasutatavad kaardid, mis olid kunagise kingapoe kaardid ja enam ei toimi. Sarnane pehme ussikese lelu on ka ussikuuse peal, kus on laste ussitopsid ning kuhu nad koguvad ussikaarte ning ussike jälgin laste toimetusi ja elab kaasa rühma keskkonna heaolule.  

      

Kõike toredat soovides,

Helesinise rühma õpetaja

Grete Kingsepp


Lehekülge haldab: Marve Piilbak,  õppealajuhataja.
marve.piilbak[at]kiisala.edu.ee tel. 6561706