Haridusrobootika populariseerimiseks moodustasime Tallinna Kiisa Lasteaias Robootika töögrupi.
Töögrupi moodustasime põhimõttel, et oleks kõik lasteaia töötajate ametitasandid esindatud: juhtkonna liige, õpetaja, assistent, õpetaja abi. Sellisel juhul saavad kõik oma vaatenurgast abistavaid mõtteid avaldada. Loodame, et edaspidi liitub meiega veel nii mõnigi robohuviline kolleeg.
Insplay Robomentori koolitusel osalemine aitab õpetajatel kasutusele võtta erinevaid digivahendeid, et nende abil toetada laste tulevikuoskuste arendamist.
Kõige suurem väärtus on võimalusel ise kõik tegevused praktiliselt läbi teha. Kuna programmis pakutakse võimalust erinevaid ja uusi roboteid katsetada ja tundma õppida, siis on see tänuväärne ettevõtmine. Hea võimalus on Insplay lehel vaadata RoboMentori õppematerjale ning jagada neid ka oma lasteaia robootika õppetegevuste kaustas. Facebooki grupis Robootika lasteaias on võimalik tutvuda erinevate lasteaedade kogemustega nutivahendite kasutamisel õppetegevustes.
Insplay Robomentor 2023a. sügisel, koolitus õpetajatele Kullatera LA-s
Nutivahendite ja IT-vahendite kasutamine õppetegevustes on mitmel aastal olnud lasteaia üheks õppe-ja kasvatustegevuste eesmärgiks. Läbi mängulise haridusrobootika kasutamise areneb ka laste loovus, oskus kaaslastega koostööd teha, matemaatilised ja keelelised oskused, kinnistuvad mängureeglid.
Teeme koostööd Tallinna Kullatera Lasteaiaga, kus lastel on olnud võimalus osaleda erinevates robootika tegevustes. Samuti on meie õpetajad külastanud roboaeda ning Kullatera Lasteaia õpetajad on käinud meie õpetajaid koolitamas.
Kevadel viisime läbi õpetajate seas digipädevuste küsitluse, et kaardistada õpetajate teadmised ja vajadused.
Oleme alustanud robootika sisekoolitustega, lihtsamalt keerulisemate nutiseadmetele üle minnes.