MIHKLIPÄEV EHK KASUPÄEV

Täna, 29. september on mihklipäev ehk kasupäev, mis on tähtsamaid pühi maarahva aastaringis. Kasupäev on suur püha, on maarahvas mitut puhku rõhutanud. See on pere- ja külapidude päev, mille juurde varem kuulusid andide viimised ja palved. Nagu teistelgi pühadel on aeg nüüd maha võetud.

Meie võtsime aja maha 27. septembri õhtul, mil tähistasime taas üht toredat traditsiooni - meie lasteaia hoovis korraldatud Mihklilaata. Kogu õu oli täis naeru, avastusi ja headust.

Mihklilaat on meie lasteaia jaoks eriline sündmus, sest see on heategevuslik laat, kus kõik saavad anda oma panuse. Laadale toodi lasteriideid, jalatseid, mänguasju ja lasteraamatuid, millest oma lapsed juba välja kasvanud. Laadale toodi ka hoidiseid, moose, küpsetisi ja erinevaid sügisande aiast. Kohapeal küpsetati maitsvaid pannkooke, mis tõid kokku nii suured kui ka väikesed maiasmokad.

Sel aastal oli meil eriline rõõm tutvustada lastele erinevaid kodulinde, kohal oli kanad, kuked, haned ja pardid. Õpetaja Terje oli toonud oma armsa jänese, õpetaja Mare näitas trikke oma koeraga ning lapsed said neid armsaid lemmikloomi lähemalt tundma õppida.

Lisaks oli meie lasteaia hoovil kaunis sügisnäitus, kuhu pered olid toonud oma imelisi sügiskompositsioone. Need värvilised ja loomingulised kujundused tõid esile sügise ilu ja mitmekesisuse.

Mihklilaat on rohkem kui lihtsalt laat - see on päev, mil meie pered tulevad kokku, et korraks lihtsalt aeg maha võtta ja üheskoos aega veeta.

Aitäh kõigile, kes selle päeva eriliseks tegid, ja jääme ootama juba põnevusega järgmist Mihklilaata 🍂🎪🤝

MIHKLIPÄEVALAAT


Lehekülge haldab: Marve Piilbak,  õppealajuhataja.
marve.piilbak[at]kiisala.edu.ee tel. 6561706