27.septembril külastasid Tallinna Kiisa Lasteaeda Saksamaa välisdelegatsiooni liikmed, kes olid Tallinnas Erasmus programmi raames. Külastuse eesmärk oli tutvuda Tallinna haridusvõrguga ja täpsemalt huvitasid neid robootika, õuesõpe ja keskkonnaprogrammid ning kaasava hariduse teemad. Projekti koordineerib heategevus organisatsioon „Caritasverband der Erzdiözese München und Freising e.V.“.Osalejad olid enamasti erinevate lasteaedade juhid Müncheni lasteaedadest.
Meie lasteaias oli neil võimalus tutvuda keskkonnahariduse tegevustega, milleks pakub suurepäraseid võimalusi meie looduslikult mitmekesine õueala. Keskkonnalased tegevused on olnud lasteaias alati meelistegevus kogu lasteaiaperele, nii õpetajatele, lastele kui lapsevanematele. Eripedagoog Karina andis ülevaate erinevatest keskkonnahariduse tegevustest, mida oleme aastate lõikes teinud, samuti projektidest, mis toetavad keskkonnaharidust lasteaias, nagu linnaaiandus, KIK,  sel aastal oli võimalus osaleda mitmes põnevas projektis - kartuliprojekt, projekt “Igale lapsele maasikas”, Räpina Aianduskooli projekt “Maitsetaimedega sõbraks” ja palju muud. Juba 20 aastat oleme osalenud 5-6 aastaste lastega programmis “Otsi Otti”, mille eesmärgiks on valmistada lapsed ette olukordadeks, mil ta satub loodusega silmitsi nii, et ellujäämine sõltub vaid iseenda teadmistest looduses ja vastupidamisest.
Kuna sel nädalal oli meil just käimas sügisnädal, siis oli suurepärane võimalus külalistel tutvuda sügisnäitusega, kuhu pered olid toonud fantaasiarikkaid sügiskompositsioone, millest külalised olid väga vaimustunud.
Loodame väga, et meie külalistele meeldis meie juures Ehk leiti midagi, mida ka Müncheni lasteaedades rakendada  😊
“Mida sügavamale me loodusesse vaatame, seda enam mõistame, et see on täis elu, ja seda enam mõistame, et kogu elu on mõistatus ja et oleme seotud kogu looduses eksisteeriva eluga”
Albert Schweitzer

 

                                  


Lehekülge haldab: Marve Piilbak,  õppealajuhataja.
marve.piilbak[at]kiisala.edu.ee tel. 6561706