Roosa rühma lapsed käisid 1.detsembril õppekäigul Eesti Loodusmuuseumis. Läksime rongi peale Tallinn-Väikse jaamast. Palju lapsi elab siinkandis ja nii said lapsed näidata, kus nad elavad ja millised on just nende aknad. Rongiga sõit  oli põnev, selgus, et paar last ei ole rongiga sõitnudki. Lapsed teadsid ka rääkida, et see ei olegi rong vaid „porgand“.
Kuna õppekäik toimus jõulukuu esimesel päeval, siis tegime vanalinnas väikese ringi ja vaatasime üle ka Raekoja platsi uhke kuuse. Ühine piltki sai kuuse all tehtud.
Loodusmuuseumi tunni teemaks oli „Eesti metsloomad ja loomade aastaring“. Muuseumitöötaja oskas lastele teema nii põnevaks rääkida, et mõni laps kuulas lausa suu lahti. Samas esitas ta lastele küsimusi ja pani nii lapsed kaasa mõtlema. Põnev oli vaadata nii suuri kui väikesi dopiseid, näha erinevaid karvkatteid, nii suviseid kui talviseid. Lisaks dopistele, mis olid klaasi taga, said lapsed lähedalt näha ja katsuda siili, orava ja jänese dopiseid. Saime katsuda erinevaid sarvi, vaadelda  lindude ja orava pesa. Uurisime erinevate loomade jälgi ning proovisime ka ise jänese moodi hüpata. Lõpetuseks vaatasime animatsiooni Läänemere elust ja kaladest, kus tegevus toimus kõikjal sinu ümber ja nii mõnelgi vajus suu jälle lahti ja silmad läksid imestusest suureks.
Oli äärmiselt hariv ja seikluslik retk!

               

                       

Mare Valtin


Lehekülge haldab: Marve Piilbak,  õppealajuhataja.
marve.piilbak[at]kiisala.edu.ee tel. 6561706