Esimene aprill on teadatuntud naljapäev ning selle lõbusa päeva tähistamiseks korraldasid Helesinise rühma õpetajad lasteaias vahvalt aktiivse ja põnevalt üllatusliku naeru ja naljapäeva ürituse. Nii nagu päris naljapäev ise, toimus ka Helesiniste üritus just mõned nädalad tagasi esimesel aprillil. 

Nalja sai naljapäeval juba enne lasteaeda tulekut, kui lapsed pidid juba kodus oma riided tagurpidi selga panema, kes seda kodus teha ei tahtnud, siis aitasid lapsi soovi korral õpetajad lasteaias, kuid kui laps ei soovinudki riideid tagurpidi panna, siis sobib see ka :) Lapsed olid aga nii loovad, et keerasid isegi oma õuejoped tagurpidi ning tulid tagurpidi jopega lasteaeda! Seda oli super vahva näha :) Peale selle sai ka enne lasteaia jalgväravast sisseastumist juba esimeste naljadega tegemist teha, sest jalgvärava ees ootasid vahvad sildid kirjadega: "Liiklusummikute vältimiseks auto parkida keelatud alale" ning teisel sildil seisis sisenejatele lustakas ülesanne: "Väravast sisenedes kõnni tagurpidi kuni lustaka härjani!"

Kuna tegu oli naljapäevaga, siis võisid väravast sisenejad pidada noolega silti naljaks ja mõelda, et see pole mitte kuidagi võimalik, et lasteaeda on kohale toodud härg, kuid tegelikult ei olnudki sel puhul tegu üldse naljaga, vaid lasteaia peaukse lähedal ootaski kõiki lasteaeda tulijaid üks lustakas härg, kes teatas, et tegelikult on lasteaed suletud.. ja kohe mitte mingil juhul ei soovinud härg teha sõpradega selle puhul pilti.. :) See oli kindlasti päev, kus pidi iga lause puhul kaks korda mõtlema, kas tegu oli nalja või tõega!

Kuid see ei olnud veel kõik. Õue peal ning lasteaia koridoris võis näha päeva jooksul askeldamas ja sagimas kahte klouni suurte värviliste parukate ja nunnu ninaga. 

Peaukse aknal oli palju-palju lugemist ning vaatamist. Nimelt oli terve peaukse aken täis iga rühma enda lapsesuu naljakaid nalju ning ütlemisi, mida õpetajad olid märtsikuu jooksul kirja pannud. Peale selle kaunistasid akent lisaks naljadele ka kaunilt omamoodi aprillinuku preilid. Aprillinukud meisterdas iga rühm just oma rühma värvides ning kaunistas nuku täpselt oma rühmale sobivalt. Ka aprillinukud said oma naljad, kuid nende naljadeks olid kõigile tuttavad Juku naljad :) 

Peauksest sisenedes lehvitas oma tiibu Oranži rühma õpetaja kukk, kes tervitas kõiki sisenejaid kireva kiremisega. Laste jaoks oli kukk väga huvitav tegelane ja päeva jooksul avaldasid lapsed mitmel korral soovi kukekesele külla minna.  

 

Ka toas oli üllatasi palju, sest lapsi ning õpetajaid ootasid rühmades ootamatult lõbusad vimkad. Rühmavärvides särasilmsed naljatilgad olid iga rühma ukse ette kudunud omale võrgud, kus rahulikult veel enne kevade vastuvõtmist kosuda. Seetõttu pidi olema rühma esikus ning koridori peal vaikselt, et mitte naljatilku segada :) Võrgu alt läbi minnes nägi uksel juba uut sõnumit ninapidivedamisest, kus rühmadele oli valmis tehtud sõna APRILL kleepsud ning laste ja õpetajate ülesandeks jäi kleepsud üksteisele salaja seljale sokutada. Helesinises rühmas sai kleepsudega palju nalja, sest see tekitas mõnele lapsele ka küsimusi, et kust küll need kleepsud laste selgadele ilmuvad :) 

Ka vetsu minnes sai iga rühm vahvalt naerda, sest potikaane ülestõstmisel vaatas vastu hoopis potil istuv loom. 

Ka juhtkonna liikmeid, logopeedi kui ka muusika- ja liikumisõpetajaid sel päeval ära ei unustatud - nende ruumide ustele olid Helesinise rühma õpetajad ka lõbusat naljavimkad välja mõelnud.

Kõige lõbusam ja oodatuim naeru ja naljapäeva osa olid kaasahaaravad õuemängud üle lasteaia õue. Mänge oli mitmeid erinevaid ning igale rühmale oli antud oma kindel aeg mängude toredalt rahumeelseks läbimiseks. Kokku oli naeru- ja naljapäeval 7 mängu. Kõik mängud olid tähistatud suure numbriga, mille taga oli mängu kirjeldus. Nii olid mängud lasteaia õue peal hästi märgatavad. 

Esimene mäng sai nime "Pingviini paterdamine", sest lapsed pidid pingviini värviliste papudega paterdama mööda teerada külla hiirele, talle lehvitama ja siis tagasi koju paterdama. "Pingviinitibu paterdamine" sai ka paljude laste ja õpetajate lemmikmängu tiitli :) 

Mäng number 2 kandis nime "Hippopere töntsid hüpped". Hippo peres elas ema, isa ja laps. Hippopere mänguväljak asus ringi sees ning kolm last said korraga mängida hipposid. Vaja vaid oligi leida oma hippo, astuda hippokotti, võta sangadest kinni ja hüpata hippo moodi töntsakalt. 


Kolmas mäng sai nime just saabuvate munadepühadega seoses "Toks-toks munakoks" Mängus oli vaja seista kõrvuti joone taga, võtta korvist liivapadjake ning visata padi muna sisse. Siis said vaadata, mitmendale munale koksu teha said.

Neljandas mängus tuli joonistada õpetaja poolt etteöeldud etappide järgi narripäeva portree nii, et müts oli silmade ees. Pildid tulid lastel super head! 

 

Viies mäng "Haneks tõmbamine" osutus samuti laste ning õpetajate lemmikmänguks. Selles mängus hüppasid lapsed järjest kõigil tähtedel ja lugesid tähti igal hüppel kaasa. Lõpetuseks küsis õpetaja, et  mis sõna nad nendest tähtedest kokku said ning kui laps oli sõna aprill välja öelnud, ütles õpetaja: "Oh küll sa oled kergemeelne, tõmbasin sind haneks ja saidki kokku sõna - aprill!"

 

 

Kuuendas mängus sai tegutsemisrikkatest mängudest veidi puhata ja nalja visata, sest tegemist oli mänguga nagu "Vanaisa vanad püksid" ja see vajas head keskendumist. Lapsed istusid pingile ning õpetaja küsis lastelt sildilolevaid küsimusi. Vastas üks laps korraga ning vastaja tohtis vastata kõigile küsimustele ainult lausega “vanaisa vanad püksid”. Vastaja naerma ei tohtinud hakata, aga ülejäänud lapsed võisid naerda. Laps, kes vastas ja naerma hakkas, andis mängukorra järgmisele lapsele edasi ja küsimused algasid otsast peale. Mõned küsimused olid näiteks mis on su lemmiktoit, mis on su õpetaja nimi, millega sulle meeldib mängida jms :) 

Viimaks jõudis kord kõige viimase ja üllatusterohkema mänguni nimega "Üllatusmäng". Laual olid kaks korvi, kust õpetaja sai võtta ühe kollase muna. Õpetaja avas muna ja näitas lastele muna sees olevat numbrit. Lapsed jätsid numbri meelde. Seejärel luges õpetaja lastele ette teksti, mis oli numbri all paberil kirjas ja koos lastega hakkas õpetaja vastavalt kirjutatule tegutsema. Juhisel oli kirjas, et minna tuleb paviljoni taha ning sealt võtta munast saadud numbriga üllatus. 

Aga oh nalja ! Tegu oli hoopis kruubipudru seemnetega.. või kas ikka oli? Seda said lapsed teada alles rühmas, kui lapsed õhtul juhiste järgi piimaga seemneid proovisid :) 

Tegu oli igati vahvalt lõbusa, naeruselt naljaka, kaasahaaravalt aktiivse ning põnevalt üllatusliku päevaga, mida iga laps meie lasteaias nautida sai! Soovitame ka Teil esimese aprilli puhul teha koos lastega midagi lahedat naljapäeva tähistamiseks, sest naer on terviseks ja tervist on meil kõigil just praegusel perioodil eriti tarvis :)

Peatse kohtumiseni kuni järgmiste Helesiniste tegemisteni,

Grete Kingsepp

Helesinise rühma õpetaja


Lehekülge haldab: Teele Saul,  direktor.
tel. 656 17 06
teele.saul[ät]kiisala.edu.ee