Eelmise aasta sügisest alustasid lapsed uut seiklusrohket teekonda õpetajate Grete ja Merlega Helesinises rühmas. Lapsed on end poole aastaga väga innukalt ja julgelt uude rühma sisse elanud ja selle puhul mõtlesid Helesinise rühma õpetajad tuua lasteni palju uusi ja põnevaid tegemisi. 

Detsembri keskpaiku üllatas Helesinist rühma armas karuke, kes oli rännanud pika-pika maa ja tulnud kaugelt-kaugelt Põhjamaalt, et tuua meie rühma lastele päris nende enda lillad karukesed. Karukesed olid oma pesadega sisse seadnud ümber Põhjamaa karukese keha.
Karude leidmine polnud laste jaoks üldse raske, sest olid värve juba poolaasta jooksul palju õppinud ning nad mäletasid hästi, millised värvid nad karukeste kostüümi jaoks valisid. Seetõttu olid lapsed karude leidmisel väga tublid ning leidsid täitsa ise oma karukese kas kostüümi värvide või nime kirjapildi järgi üles. Vajadusel oli õpetaja lastele karu otsimisel abiks.  

Kui lastel olid karud käes ning nad olid nendega lähemalt tuttavaks saanud, jutustas Põhjamaa karu lastele, kust ja miks Ta laste juurde üldse nende karukestega tuli ning milliseid väärtuseid lillad karud lastele õpetada tahavad. Kiusamisest vabaks lillad karukesed õpetavad lastele sallivust, hoolivust, julgust ja austust ning heaks kaaslaseks olemist. Täname sinise rühma õpetajat Maiat, kes aitas karud meie rühma lasteni tuua :)
 

       


Karude saabumine oli meie rühma poolt kauaoodatud sündmus, sest enne karude saabumist valis iga laps omale välja sobivat värvi lõnga, millest õpetaja Merle heegeldas karudele selga sarnased, kuid erinevate värvidega kostüümid. Värvide valimine ja värviliste kostüümide olemasolu on sel õppeaastal meie rühma laste jaoks eriti oluline, sest meie rühma õppeaasta eesmärk on luua mäng ja tegevused läbi värvide. Peale selle said karukesed endale kaela veel pärlitest nimekee, mis on laste jaoks suurepärane võimalus õppida oma nime tundmist kirjapildis. Juhul kui laps enda nime leidmisel veel kindel pole, oskavad nad oma karukese üles leida oma karu kostüümi värvide järgi :)

        

        

                

Selle imelise sündmuse ja toreda päeva lõpetasime ühe maitsva karukoogi ja mahlaste mandariinide söömisega, mis lastele väga maitsesid :) 

 

Rohkemate Helesinise rühma tegemistega jätkame juba järgmistes uudistes :)

Grete Kingsepp

Helesinise rühma õpetaja


Lehekülge haldab: Marve Piilbak,  õppealajuhataja.
marve.piilbak[at]kiisala.edu.ee tel. 6561706