Laupäeva päeval toimus meie lasteaia Helesinises rühmas kevadel lõpetanud ja sügisel kooliläinud lastega kauaoodatud kartulivõtutalgud. Helesinise rühma õpetajad kutsusid oma eelmise rühma lapsed lasteaeda tagasi, et võtta üles kevadel kasvama pandud kartulid ning avastada, mida peale kartulite veel üles võtta saaks. 

Oma koosoldud aega alustasime õuest oma rühma peenramaa juurest, kus vaatasime üle, mis meil kasvamas on. Kasvamas oli meil palju head ja paremat - ingverit, kartuleid, melissilehti, küüslauku, sibulaid ning lilledest gladioolid. Peale selle oli meile teinud üllatuse orav, kes oli juba eelmisel sügisel pistnud oma pähkli meie peenra mulda ning selle sinna maha jätnud, mistõttu hakkas meil kasvama ka pähklipuu. Iga laps sai kartulite ja muu ülesvõtmisel käed külge panna, mis neile väga-väga meeldis. Lapsed olid tegevusse suuresti süvenenud! Saak käes - loendasime üle, palju me midagi saime ja viisime need tuppa. 


Toas olid lapsed ametis kartulikoorimisega. Lapsed said kartulikoorimisega väga hästi hakkama. Kui kartulid said kooritud, küsisime lastelt, et milliseid kartuleid nad tahaksid, kas praetud, keedetud või fritüüritud ehk friikartuleid. Friikartulitele ju vastu panna ei saa, mistõttu olid kõik nende poolt :) Peale selle oli iga pere oma lapsele kaasa andnud imemaitsvad üllatustoidud nt oma aia kurke ja tomateid, maitsvat vorsti, seenemaitselist kodujuustu, viinereid, juustu ning hilisemaks maiustamiseks küpsiseid ning muud magusat. Peale jõime kartulitele ning näksile värskelt korjatud melissilehtedest melissiteed. 

 

Tegemist oli ühe imetoreda päevaga täis värkset õhku, uusi teadmisi, head sööki, vanu sõpru ning palju naeru. Üks lastest kirjeldas päeva järgmiselt: "Kui teised oleks vaid teadnud, kui lahe meil laupäeval oli, oleks nad kõik ikka viitsinud kohale tulla!" 

Grete Kingsepp

Helesinise rühma õpetaja


Lehekülge haldab: Teele Saul,  direktor.
tel. 656 17 06
teele.saul[ät]kiisala.edu.ee