Meie lasteaia neli rühma osalesid sel aastal projektis "Suukool võitleb suukollidega". Suukool on üleriigiline projekt, mis tegeleb laste ja noorte hambahaiguste ennetusega. Projekti rahastab Eesti Haigekassa ja toimib koostöös Eesti Hambaarstide Liiduga. Projekt kestis oktoobrist 2019 kuni märtsi lõpuni 2020. Õpetajad küsisid igapäevaselt lastelt, kas nad pesid hambaid hommikul ja õhtul ning täitsid Suujooli hambapäevikut, mille iga kuu lõpus edastasime.
Enne projekti algust toimus õpetajatele koolitus, kus jagati põnevaid nippe ja meisterdusideid, et teha lastele suutervise teema võimalikult huvitavaks ja mitmekesiseks. Lastele meeldisid erinevad õppemängud, hambajooga, erinevad meisterdused ja katsed. Laste vaieldamatu lemmik oli Suukooli hambapesulaul, mida laulab Stig Rästa. Laulu pikkus on 2.36 ning sobilik iga hambapesu ajal kuulamiseks. Laulu saatel läheb hambapesu hoopis rõõmsamalt ja ei märkagi kui kaks minutit hambapesu aega läbi saab.
Projekti lõpetuseks saavad lapsed suukooli poolt hambaharja ja diplomi. Roosa rühma lapsed meisterdasid projekti lõpetuseks plastiliinist ja valgetest ubadest suu koos hammastega, mis andis hea võimaluse loendada hambaid ja suid ning veelkord meelde tuletada kui oluline on tervis, õige toitumine ja rõõmus meel ja terved hambad!

Mare Valtin

 

 


Lehekülge haldab: Teele Saul,  direktor.
tel. 656 17 06
teele.saul[ät]kiisala.edu.ee