Esimeste klasside õpilastele elukohajärgse kooli määramise taotlusi saab Tallinna Haridusametile esitada 1.-15. märtsini 2019, ülelinnalise vastuvõtuga koolides on vastuvõtt juba alanud.

 

Taotlusi saavad 1.–15. märtsini esitada Eesti Rahvastikuregistri (RR) andmetel Tallinnas elavad isikud. Taotlust saab kõige mugavamalt esitada eKoolis. Kui eKooli kasutada ei saa, võib tuua Tallinna Haridusametisse (Estonia pst 5a, 3. korrus) pabertaotluse. Taotluste vormid on nii eKoolis kui ka haridusameti kodulehel avatud 1. märtsist.  

Kõikidele Tallinna lastele on kindlustatud õppekoht ühes elukohajärgses munitsipaalkoolis. Taotluse esitamine on vajalik eelkõige perele, sest ainult nii saab vanem anda teada oma koolieelistusest, soovitud õppekeelest ning õdede-vendade õppimisest samas koolis.

Koolide määramisel arvestatakse põhikooli- ja gümnaasiumiseaduse ning Tallinna linnas kehtiva korra alusel eelkõige elukoha lähedust koolile ja õdede-vendade õppimist samas koolis, võimalusel ka vanemate soove. Kui lapsevanemad ei ole taotlust esitanud, määratakse elukohajärgne kool RR andmete alusel.  

Kandideerida saab ka ülelinnalise vastuvõtuga koolidesse, kus esimesed klassid komplekteeritakse kooli vastuvõtukorra alusel veebruarikuu jooksul. Need koolid on Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Juudi Kool, Tallinna Prantsuse Lütseum, Tallinna    Reaalkool, Tallinna Tõnismäe Reaalkool ja Vanalinna Hariduskolleegium (VHK). Üks ülelinnalise vastuvõtuga klass komplekteeritakse Tallinna 21. Koolis, Tallinna Saksa    Gümnaasiumis, Tallinna Linnamäe Vene Lütseumis, Kadrioru Saksa Gümnaasiumis ja Tallinna Pae Gümnaasiumis.  

Lastevanematel, kelle lapsed on 1. märtsiks saanud koolikoha ülelinnalise vastuvõtuga koolis, ei ole vaja enam taotlust esitada.  

Erivajadustega laste koolides – Lasnamäe Põhikoolis, Ristiku Põhikoolis, Tallinna Heleni Koolis, Tallinna Laagna Lasteaed-Põhikoolis, Tallinna Tondi Põhikoolis ja Õismäe Koolis – saab õppima asuda SA Innove koolivälise nõustamismeeskonna soovitusel.   

 

Lapsevanemate küsimustele vastavad vajadusel Tallinna Haridusameti hariduskorralduse osakonna spetsialistid.  

Tallinna Haridusamet (Estonia pst 5a, 10143 Tallinn) on avatud:    E 08.15-18.00; T, K, N 08.15-17.00 ja R 08.15-16.00.  

Lisateave:  

Viivi Lokk, juhtivspetsialist, Tallinna    Haridusamet Tel 6404549, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.   

 


Lehekülge haldab: Marve Piilbak,  õppealajuhataja.
marve.piilbak[at]kiisala.edu.ee tel. 6561706