Rohelise rühma koolieelikud käisid 20. aprillil seiklusrikkal õppekäigul Kaitseliidu Nõmme malevkonnas.

Lastele tutvustati sõjaväe masinaid, võimalus oli ronida maasturi, kiirabi ja veomasina kasti. Kaitseliidu kapten, kelle alluvuses kogu masinapark on, näitas ja rääkis lastele, kuidas õigesti kasti ja kastist välja ronida.

Järgmisena suunduti vaatama kaitseliitlaste rännaku varustust. Seljakott, mida tuleb kaasas kanda kaalus pea 35kg. Lastele näidati kogu varustust, mis käib seljakotti ja mida kaasas tuleb kanda. Lapsed said proovida kiivrit pähe, tõsta kuulivesti, tõsta seljakotti. Uudistati telke ja magamiskotti. Tunti huvi kaitseliitlase söögipaki sisu vastu. Võõrustajad kiitsid väga kaitseväe sööke.

Veel uudistati relvi, ka neid said lapsed oma kätega katsuda ja kuulda nende kohta lugusid.

Lapsed tutvusid kaitseriietusega ning said proovida omal näol ka sõjamaalinguid.

Ees ootas veel siidpaberist lillede meisterdamise töötuba. Peale lillede kingiti igale lapsele ka helkur ja harilik pliiats.

Päeva lõpus ootas lapsi magus üllatus: kaetud laud kringli, banaani, tee ja morsiga. Lapsed olid väga rõõmsad, rahulolevad, aga väsinud.

 Suur tänu võõrustajatele! 😊

 Meie lastel oli üks väga tore lõunapoolik ja soovitame ka kindlasti järgmistele minna ning uudistada, mida toredat Kaitseliitlased pakuvad.

 

                            


Lehekülge haldab: Marve Piilbak,  õppealajuhataja.
marve.piilbak[at]kiisala.edu.ee tel. 6561706